Miesto pre zdieľanie a inšpiráciu

Kontemplácia //

Čo je to kontemplácia //

Kontemplácia

Richard Rudd často prezentuje kontempláciu ako umenie kontemplácie. Slovenský preklad slova kontemplácia je rozjímanie. Mnohí z nás prirodzene kontemplujú – rozjímajú, často bez toho aby si to uvedomili.

Základnou technikou kontemplácie je zastavenie, či pauza.

Schopnosť zastavenia je v dnešných hektických časoch vskutku umením. Pauza je vlastne prirodzenou a dôležitou súčasťou života a môžeme ju vidieť všade okolo nás, aj vo svete prírody, ba dokonca ju môžeme pozorovať i v nás. Zastavíme sa napríklad tým, že sa pomaly, zhlboka, plynule, s plnou pozornosťou nadýchneme a vydýchneme. Keď sa nám žiada,  vydýchneme s hlasným povzdychom.

Keď si to umožníme, začneme vnímať jemnejšie súčasti našej bytosti, nášho vedomia a rozjímanie v nás začne pracovať.

Dôležité aspekty kontemplácie sú trpezlivosť, jemnosť a skúmanie či spytovanie (anglicky enquiry).

Vďaka kontemplácii sa spájame s naším vnútrom a múdrosťou nášho tela, čo nám umožní odhaľovať závoje vo vedomí a mentálne, či emocionálne vzorce.

Vyžaduje si to spomalenie, schopnosť uvoľneného sústredenia, zamerania pozornosti a  koncentrácie bez prílišného úsilia, či manipulácie. Používame pri tom myslenie, cítenie i naše fyzické telo.

Kontemplácia je o vytváraní priestoru okolo nás a okolo témy, alebo otázky nad ktorou rozjímame. Je o zastavení a spomalení v prúde času. Tým umožňujeme vedomiu aby nám postupne odhaľovalo všetko potrebné na ceste životom.

Čím viac priestoru, času a zastavení umožníme, tým viac kontemplačnej úrody zozbierame.

Kontemplacia 02

Kontemplačné rozhovory //

Kontemplačné rozhovory komunity Génové kľúče Slovensko sú priestorom pre zdieľanie svojich zážitkov a skúseností z práce s génovými kľúčmi. Slúžia ako vzájomná inšpirácia pri odomykaní nášho vyššieho zámeru.

Stretávame sa každú druhú nedeľu večer na ZOOM-e. Sme z rôznych kútov Slovenska a z Českej republiky, preto je tento priestor vhodným riešením. Miestnosť sa otvára cca 5 minút pred začiatkom. Zvyčajne začíname chvíľkou pre naladenie sa na skupinu a preto a uvítame včasný príchod.

Keď vstúpite do miestnosti, žiadame vás o súhlas s nasledovným:

  • vzájomný rešpekt prejavený slovom a činom,
  • dôvera a diskrétnosť v to, čo zdieľate,
  • neposkytovanie rád či názorov v prípade, ak nie sme o ne požiadaní,
  • zdieľanie iba svojich osobných pocitov a skúseností,
  • pozorovanie svojich pocitov a emócií ako príležitosti na rozjímanie a rast.

Zdieľame naše vhľady a skúsenosti s tým, ako sa génové kľúče prejavujú v našich životoch. a niekedy iba spoločne mlčíme. V tichu spoločne zažívame vzájomnú prepojenosť.

 

Čo je nového?

Na blogu nájdeš príspevky o tom ako sa Génové kľúče prejavujú v našich životoch. Ďalšie nové informácie zverejňujeme v priestore webu. Nemusíš zisťovať či je zverejnený nový príspevok, stačí keď sa prihlásiš k odberu. Radi ti pošleme notifikáciu.

Odoberanie noviniek

Ak si prajete pravidelne dostávať novinky o našich aktivitách emailom, vyplňte a pošlite nám formálar.

GDPR

Vaše prihásenie k odberu informácií zo stránky Génové kľúče Slovensko prebehlo úspešne.